niedziela, 4 listopada 2012

pakowanie prezentów - lekcja 1 :)

ostatnio koleżanka moja podsunęła mi stronę z mnóstwem pomysłów na pakowanie prezentów. zabawa co z niektórymi jest wprost przednia :) a że wiem, że tak jak ja, jest więcej osób, które lubią niestandardowo zapakować prezent, dlatego postanowiłam przedstawić kilka łatwych, a fajnych sposobów na wybicie się z ram standardów :) dziś lekcja pierwsza :)
"na kopertę" - może pakować prezenty kwadratowe lub prostokątne, a na upartego każde inne :) 1. prezent (u mnie to akurat przykładowo tylko kawałek tektury) kładziemy na środku papieru i dwa przeciwległe boki zaginamy do środka. 2. dwa pozostałe boki zaginamy do siebie, by stworzyć dwie trójkątne końcówki. 3. te końcówki zaginamy do środka prezentu, tak by się złączyły ze sobą. na łączeniu podklejamy je dwustronną taśmą, przyozdabiamy i gotowe :)


 


 "na opaskę" - również prosty sposób i również dla każdego formatu prezentu można na upartego zastosować :) 1. prezent zawijamy w papier dwa razy dłuższy niż najdłuższy jego bok. 2. na powstałych końcach robimy odpowiednie zagięcia do środka.3. tak wygięte końcówki zaginamy do środka prezentu. 4. wierzchnią końcówkę podklejamy do spodniej. 5. a przez obie przewlekamy np wstążkę, która ładnie ukryje łączenie. tak zapakowany prezent można wg uznania jeszcze poozdabiać :)

 "zrolowany" - 1. najlepiej użyć papieru wyciętego w kwadrat. składamy go po ukosie na pół i w środek wsuwamy prezent. 2. następnie 'owijamy" prezent papierem do uzyskania efektu ze zdjęcia nr 3. 4. na końcówkach naklejamy kawałki dwustronnej taśmy i 5. rolujemy oba końce. 6. powstaje nam w efekcie opakowanie z dwoma rureczkami po bokach. do nich można wsunąć tasiemki i ozdobnie je przewiązać :)


a już wkrótce kolejne pomysły na pakowanie prezentów :) pozdrawiam :)
Udostępnij ten wpis

3 komentarze :

  1. Super. Choć dla mnie najtrudniej zapakować coś o nieregularnych kształtach ;)
    Czekam na kolejne pomysły :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A z jakiego papieru mogę jeszcze zrobić????

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.